Медична служба під час карантину

ІНФОРМАЦІЯ ПРО МЕДИЧНУ СЛУЖБУ ТЕОФІПОЛЬСЬКОЇ ЗОШ І-ІІІ СТ. № 2

У Теофіпольській ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 працює медична служба.

Медична сестра школи:
1. Лакіда Галина Данилівна. Працює у школі щоденно з 08.00 - 17.00

У процесі виконання посадових обов’язків медична сестра керується Законами України, постановами уряду, розпорядчими наказами органів системи охорони здоров’я та освіти, іншими керівними і нормативними документами з питань санітарії та гігієни, охорони здоров’я, профілактичної роботи, а також Статутом та Правилами внутрішнього трудового розпорядку Теофіпольської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 Теофіпольського району Хмельницької області

Здійснення медико — профілактичної та оздоровчої роботи з метою зміцнення здоров’я дітей, зниження дитячої захворюваності, підвищення захисних якостей і стійкості організму до несприятливих умов навколишнього середовища шляхом традиційних і нетрадиційних методів загартування та профілактичних заходів.

Основні напрямки діяльності медичної сестри:

Організовує:
• здійснення заходів з охорони здоров’я дітей та працівників закладу освіти, дотримання санітарних і гігієнічних вимог у закладах освіти;
• обстеження учнів перед прийомом на навчання, протягом всього навчального року та під час організації спортивно-оздоровчих заходів у канікулярний час;
• санітарно-просвітницьку роз’яснювальну роботу та участь у ній серед персоналу школи, батьків та учнів;
• здійснення нагляду за якісним харчуванням та дотриманням санітарно-гігієнічних вимог у шкільній їдальні;
• проведення просвітницької роботи з питань здорового способу життя, дотримання санітарно-гігієнічних норм особистого життя та праці;
• медичний огляд учнів за графіком, затвердженим керівником закладу освіти;
• роботу по профілактиці травматизму, обліку та аналізу випадків травм;

Здійснює:
• медичну допомогу тим, хто її потребує;
• профілактичні заходи;
• повсякденну роботу, яка забезпечує створення належних санітарно-гігієнічних умов у навчальному закладі;
• під час прийому учнів на навчання, організації спортивно-туристських заходів контроль проходження ними медичного обстеження, наявність довідок про стан здоров’я та інших документів;
• контроль за диспансерною групою хворих і проводить їх оздоровлення, в тому числі безпосередньо в школі, в разу необхідності супроводжує групи для оздоровлення в табори, санаторії і в інші місцевості;
• медичний контроль за проведенням фізичного виховання в школі, а також режимом навчальної роботи, трудовим навчанням, організацією харчування школярів, за проведенням санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів;
• аналіз результатів медичного огляду школярів на підставі якого розробити план заходів, направлених на покращення здоров’я школярів;
• висновки про стан здоров’я (з урахуванням записів лікарів-спеціалістів), визначити медичну групу для занять фізичним вихованням і призначити лікувально-оздоровчі заходи.

Контролює:
• якість харчування, дотримання санітарно-гігієнічних вимог у їдальні;
• своєчасне проходження медичного огляду всіма працівниками;
• наявність санітарних книжок у працівників під час прийому їх на роботу, тощо.

Перелік нормативних документів, наказів, методичних рекомендацій для медичних працівників закладів загальної середньої освіти

1. Постанови Кабінету Міністрів України від 08.12.2009 № 1318 «Про затвердження Порядку здійснення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів» (із змінами та доповненнями від 27.08.2010 № 788, від 14.01.2013 № 25).
2. Наказ МОЗ України № 682 від 16.08.2010 «Про удосконалення медичного обслуговування учнів ЗОНЗ»
3. Наказ МОЗ України № 595 від 16.09.2011 «Про порядок проведення профщеплень в Україні та контроль якості і обігу медичних імунобіологічних препаратів»
4. Спільний наказ МОЗ та Міністерства освіти і науки України від 01.06.2005 № 242/329 «Про затвердження Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах»
5. Спільний наказ МОЗ та МОН України №518/674 від 20.01.2009 «Про забезпечення медико-педагогічного контролю за фізичним вихованням учнів ЗОНЗ»
6. Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх освітніх закладів.

Інформаційні джерела про COVID-19

1.    https://covid19.gov.ua/
2.    https://moz.gov.ua/article/news/operativna-informacija-pro-poshirennja-koronavirusnoi-infekcii-2019-ncov-
3.    https://mon.gov.ua
4.    https://phc.org.ua/

ЯК ХАРЧУВАТИСЯ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ?

Повноцінне харчування має вирішальне значення для здоров’я, особливо в ті часи, коли імунній системі може знадобитися дати відсіч. Обмежений доступ до свіжих продуктів може поставити під загрозу можливість підтримувати здорову і різноманітну дієту. Це також може привести до збільшення споживання продуктів харчування з високим ступенем переробки, які, як правило, містять багато жирів, цукрів і солі. Проте, навіть з невеликою і обмеженою кількістю інгредієнтів, можна приготувати їжу, яка підтримує хороше здоров’я. Оцініть, що у вас вже є вдома, і сплануйте меню. Ви можете відчути необхідність купувати велику кількість продуктів, але не забудьте розглянути і використовувати те, що вже є у вашій коморі, а також продукти з більш коротким терміном придатності. Таким чином, ви можете уникнути харчових відходів і дозволити іншим отримати доступ до потрібної їм їжі.

Інформація про те, як мити руки