Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 15 common:people_all_forms

Готуємось до НТМ

Date: 5 грудня 2018 о 14:58, Refreshed 25 лютого о 23:21

Готуйтесь до ЗНО/НМТ 2024 року онлайн

Випускники шкіл, які 2024 року планують вступати до закладів вищої освіти, складатимуть тести зовнішнього незалежного оцінювання у вигляді національного мультипредметного тесту. 

Мультитест складатиметься з чотирьох предметів, які будуть складатись протягом одного дня.

До переліку обов'язкових предметів буде включена українська мова, математика та історія України, а до предметного блоку за вибором учасника увійдуть українська література, фізика, хімія, біологія, географія та іноземні мови (англійська, німецька, французька, іспанська).

Розпочинати підготовку до складання важливих іспитів необхідно якомога раніше, тому майбутні учасники ЗНО (НМТ) можуть ефективно готуватися до тестування на сайті ЗНО-ОНЛАЙН.

Усі завдання справжнього ЗНО/НМТ

Для комфортної підготовки до національного мультипредметного тесту на сайті ЗНО-ОНЛАЙН розміщено майже 500 варіантів тестів з усіх предметів зовнішнього оцінювання за всі роки його проведення.

Послідовне опрацювання завдань дозволить учасникам підвищити свої шанси на успішне складання іспиту.

Спосіб виконання тестових завдань на сайті максимально наближений до справжніх умов тестування, а форма надання відповідей аналогічна формі в реальних тестах, що покращує адаптацію до виконання завдань.

Після виконання кожного варіанта тесту користувачі сайту зможуть ознайомитися з правильними відповідями на всі завдання цього тесту.

Щоденне вдумливе виконання принаймні 10 тестових завдань сприятиме ґрунтовній підготовці до зовнішнього незалежного оцінювання та гарантуватиме успішне складання важливого іспиту.

Заглиблюйтеся в завдання й виконуйте їх правильно

Для більш ґрунтовної підготовки до іспиту варто скористатися коментарями-поясненнями до тестових завдань. Ці коментарі створені провідними фахівцями з підготовки до тестування спеціально для сайту ЗНО-ОНЛАЙН.

У коментарях-поясненнях враховано потреби й типові помилки випускників, які готуються до вступних випробувань.

Кожен коментар знайомить з особливостями побудови завдання, скеровує на теоретичний матеріал, який знадобиться під час виконання, аналізує основу та варіанти відповіді, підказує логіку пошуку правильної відповіді тощо.

Фахівці з підготовки до ЗНО також діляться хитрощами та лайфхаками, що допоможуть спростити роботу над завданням і краще впоратися з подібними завданнями на справжньому ЗНО.

Зосередьтеся на завданнях з потрібної теми

Користувачі сайту також мають змогу опрацьовувати на сайті ЗНО-ОНЛАЙН завдання з певного предмета, що згруповані за темами. Перелік запропонованих тем відповідає чинним програмам зовнішнього незалежного оцінювання.

Таким чином можна опрацьовувати саме ті завдання, які необхідні під час повторення певної теми. Завершивши роботу із завданнями конкретного розділу, учасник може зрозуміти рівень своїх знань із цієї теми й надалі приділяти їй більшу чи меншу увагу.

Опрацювання завдань за тематичними розділами є ефективним як за умов самостійної підготовки, так і під час роботи з учителем, викладачем на курсах чи репетитором на індивідуальних заняттях.

Наразі на сайті доступні завдання, згруповані за темами, з таких предметів:

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №7132, що передбачає скасування у 2022 році Зовнішнього незалежного оцінювання (із заміною на іншу модель вступу до вишів), державної підсумкової атестації та єдиного фахового вступного випробування.

Про це повідомила очільниця партії "Слуга народу" Олена Шуляк.

Тож, відповідно до законопроєкту, випускники 2021/2022 навчального року будуть звільнені від проходження державної підсумкової атестації. А вступ до вишів буде можливий без використання результатів ЗНО, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування. При цьому Шуляк наголосила, що ці випробування скасовуються лише на 2022 рік.

"Тож не йдеться про якесь усунення запобіжників для непрозорого й нечесного вступу до закладів вищої освіти. Це вимушений виняток, а не правило", ㅡ зауважила вона.

За її словами, парламент ухвалив таке рішення з огляду на те, що цивільна інфраструктура, особливо навчальні заклади, зараз під особливою загрозою. А проведення ДПА, ЗНО тощо зайвий раз наражатиме молодь на небезпеку. Також, зазначила Шуляк, в умовах війни українські заклади освіти не будуть серед найпривабливіших для вступників.

"Тому скасування ДПА, ЗНО, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування допоможе зберегти студентський контингент, стимулюватиме до навчання в Україні", ㅡ вважає депутатка.

Раніше міністр освіти і науки Сергій Шкарлет заявляв, що питання проведення ЗНО у 2022 році має бути врегульоване Верховною радою.

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

№ 1166 від 02 листопада 2021 року

Про організацію та проведення у 2022 році
зовнішнього незалежного оцінювання
результатів навчання, здобутих на основі
повної загальної середньої освіти

Відповідно до абзацу третього пункту 2 частини шостої статті 47 Закону України «Про повну загальну середню освіту», Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 року № 1095 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 08 липня 2015 року № 533), Порядку залучення педагогічних, наукових, науково-педагогічних працівників та інших фахівців до проведення зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2015 року № 222 (зі змінами), пункту 8 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630 (зі змінами), Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 10 січня 2017 року № 25, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 січня 2017 року за № 118/29986 (зі змінами), наказу Міністерства освіти і науки України від 05 травня 2021 року № 498 «Деякі питання проведення у 2022 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24 травня 2021 року за № 682/36304, та з метою підготовки до організованого проведення у 2022 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Календарний план організації та проведення у 2022 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, що додається.

2. Українському центру оцінювання якості освіти (Бойко В.):

1) здійснити укладання завдань для сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти (далі - зовнішнє оцінювання), у формі предметних тестів з:

  • української мови, української мови і літератури, історії України, англійської мови, іспанської мови, німецької мови, французької мови з урахуванням вимог підпункту 5 пункту 2 наказу Міністерства освіти і науки України від 05 травня 2021 року № 498 «Деякі питання проведення у 2022 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24 травня 2021 року за № 682/36304 (далі - Наказ № 498), забезпечивши відповідність програмам зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2018 року № 696;
  • математики (завдання рівня стандарту), математики з урахуванням вимог підпункту 5 пункту 2 Наказу № 498, забезпечивши відповідність програмі зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з математики, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженій наказом і Міністерства освіти і науки України від 04 грудня 2019 року № 1513;
  • географії, фізики, Хімії, забезпечивши відповідність програмам зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2018 року № 696;
  • біології, забезпечивши відповідність програмі зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з біології, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженій наказом Міністерства освіти і науки України від 20 грудня 2018 року № 1426;

2) здійснити укладання предметних тестів з української мови, української мови і літератури, математики, історії України, біології із завданнями, адаптованими для осіб із глибокими порушеннями зору, які використовували в процесі навчання шрифт Брайля, з урахуванням вимог, зазначених у підпункті 1 цього пункту;

3) здійснити переклад предметних тестів з історії України, математики (завдання рівня стандарту), математики, біології, географії, фізики, хімії кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською, угорською мовами (із урахуванням реєстраційних даних учасників зовнішнього незалежного оцінювання);

4) спільно з  директоратами фахової передвищої, вищої освіти (Шаров О.), професійної освіти (Шумік І.), дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти (Божинський В.) провести роз'яснювальну роботу серед громадськості та учнів (слухачів, студентів) закладів освіти, які у 2022 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти, щодо порядку та особливостей проведення зовнішнього оцінювання, використання його результатів під час вступу до закладів вищої освіти і зарахування як оцінок за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти.

3. Директорату фахової передвищої, вищої освіти (Шаров О.) провести роз'яснювальну роботу серед працівників закладів фахової передвищої освіти та вищої освіти, у яких забезпечується здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста з одночасним завершенням здобуття повної загальної середньої освіти, та студентів, які за результатами державної підсумкової атестації у формі зовнішнього оцінювання у 2021 році одержали 1, або 2, або 3 бали, щодо особливостей повторного проходження у 2022 році державної підсумкової атестації у формі зовнішнього оцінювання.

4. Департаменту фінансування державних і загальнодержавних видатків (Ткаченко О.) забезпечити фінансування видатків на проведення у 2022 році зовнішнього оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення зовнішнього оцінювання та моніторингу якості освіти Українським центром оцінювання якості освіти і його регіональними підрозділами.

5. Керівникам департаментів (управлінь) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій, закладів фахової передвищої та вищої освіти:

1) сприяти Українському та регіональним центрам оцінювання якості освіти в підготовці та проведенні зовнішнього оцінювання;

2) забезпечити подання до регіональних центрів оцінювання якості освіти пропозицій щодо формування мережі пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання, які відповідають кількісним показникам, зазначеним у замовленнях, що формують регіональні центри оцінювання якості освіти;

3) забезпечити створення умов для роботи пунктів реєстрації, пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання та пунктів перевірки, а також надання пропозицій щодо залучення педагогічних, наукових, науково-педагогічних працівників та інших фахівців для роботи в цих пунктах у повному обсязі згідно із замовленнями, що формують регіональні центри оцінювання якості освіти.

6. Керівникам департаментів (управлінь) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій вжити заходів щодо забезпечення в повному обсязі пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов пристроями для програвання аудіокомпакт-дисків зі звуковим записом, що обладнані вмонтованою або зовнішньою акустичною системою.

7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Мандзій Л.

Міністр                          Сергій Шкарлет

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

№ 587 від 04 травня 2020 року

Про підготовку та проведення
в 2020 році зовнішнього незалежного
оцінювання результатів навчання,
здобутих на основі повної
загальної середньої освіти

 (із змінами), пункту 2 розділу VІ Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 10 січня 2017 року № 25, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27 січня 2017 року за № 118/29986 (зі змінами), та з метою зниження ризиків поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19 під час проведення в 2020 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти (далі - зовнішнє оцінювання), НАКАЗУЮ:№ 630 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (із змінами), пункту 8 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 211Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року 

1. Визнати такими, що втратили чинність:

 (далі - Календарний план);№ 9471) пункти 16-44 Календарного плану підготовки та проведення в 2020 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 09 липня 2019 року 

2) наказ Міністерства освіти і науки України від 06 квітня 2020 року № 480 «Про внесення змін Календарного плану підготовки та проведення в 2020 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти».

2. Українському центру оцінювання якості освіти (Бойко В.):

1) до 18 травня 2020 року подати до директорату шкільної освіти (Осмоловський А.) пропозиції щодо доповнення Календарного плану в частині реалізації окремих заходів із підготовки до проведення зовнішнього оцінювання, графіка його проведення та заходів із визначення та оголошення результатів зовнішнього оцінювання;

2) з 25 травня до 09 червня 2020 року організувати проведення додаткової реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні осіб, зазначених у пункті 5 розділу VІ Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 10 січня 2017 року № 25, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 січня 2017 року за № 118/29986 (зі змінами).

3. Директорату шкільної освіти (Осмоловський А.) з урахуванням пропозицій Українського центру оцінювання якості освіти підготувати та до 21 травня 2020 року подати на затвердження зміни до Календарного плану.

4. Департаменту забезпечення документообігу, контролю та інформаційних технологій (Єрко І.) зробити відмітку у справах архіву.

5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Т. в. о. Міністра                                   Любомира Мандзій

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

№ 487 від 09 квітня 2020 року

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
22 квітня 2020 р. за № 373/34656

Про внесення зміни до Порядку
проведення зовнішнього незалежного
оцінювання результатів навчання,
здобутих на основі повної
загальної середньої освіти

Відповідно до частини третьої статті 47 Закону України "Про освіту", підпункту 21 пункту 14 Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 року № 1095, пункту 8 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630, з метою забезпечення для всіх осіб права на рівний доступ до освіти НАКАЗУЮ:

1. Доповнити пункт 5 розділу VI Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 10 січня 2017 року № 25, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 січня 2017 року за № 118/29986 (зі змінами), новим підпунктом 4 такого змісту:

  • "4) проживають (перебувають) на території, на якій у порядку, визначеному законодавством, встановлено карантин, режим надзвичайної ситуації або надзвичайного стану, та внаслідок цього не змогли зареєструватися для проходження зовнішнього незалежного оцінювання в основний період реєстрації, якщо останній день строку, відведеного для нього, припадає на період карантину, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану.".

2. Директорату шкільної освіти (Осмоловський А.) забезпечити подання цього наказу в установленому законодавством порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Департаменту забезпечення документообігу, контролю та інформаційних технологій (Єрко І.) зробити відмітки у справах архіву.

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Т. в. о. Міністра                    Л. Мандзій

ПОГОДЖЕНО:
Голова ГО ВО СОІУ              В. В. Назаренко

Comments:
Only authorized users can leave comments.