Міжнародний день рідної мови
Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.
Оскільки з 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову, як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того організація вважає що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.
Щорічне відзначення цього дня використовується для скерування уваги на меншини з менш аніж 10.000 особами, що активно розмовляють мовою. Часто ці мови не передаються наступному поколінню і потрапляють у забуття. Багато мов котрими розмовляють менше 100 осіб не задокументовані.
Міжнародний День рідної мови відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. І в Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема української мови на українських землях нараховує кілька століть.
У 5 класі проведено тематичний урок, присвячений Дню рідної мови. Було цікаво, натхненно і святково!!
Учні 6-А та 6-Б класів під керівництвом вчительки української мови та літератури Шпиці Н. В. провели свято "Ти наше диво калинове, кохана українська мово". Свято розпочали ведучі: Ящук Настя та Степанюк Катя. Діти читали вірші про мову, розповідали гуморески, загадували загадки.
У 7 класі пройшов урок "Слово до слова - складається мова". Учні підготували вірші, провели вікторину "Народ скаже, як зав'яже".